Nový vzhled Google Ads: Kde najít nastavení kampaní, skupiny záznamů nebo úpravu zařízení?

Zpět na přehled článků
Veronika Schleiderová
26.06.2023

Google Ads přišel s novým vzhledem. Už zase. A je to větší maglajz, než jaký byste čekali. Jednotlivé funkcionality se nám popřesouvali nebo se nám skrývají na podstránkách. Abychom vám ušetřili čas, zde najdete několik z těch důležitějších:

1. Kde najdu v novém Google Ads NASTAVENÍ?

Nastavení již nenaleznete v levém sloupečku, jak jste zvyklí nicméně přímo u výčtu kampaní. Pro nastavení určité kampaně je potřeba vybrat danou kampaň a to buď pomocí "Vyberte kampaň" nebo kliknutí na kampaň ve výčtu, jako jste zvyklí. Pokud se prokliknete na kampaň a systém vás pošle do sestav. K tomu, abyste se dostali do nastavení musíte kliknout zpět na "Kampaně". 

2. Kde najdu v novém Google Ads SKUPINY ZÁZNAMŮ?

Jste zvyklí nalézt Skupiny záznamů v levém menu pod "skupiny produktů". I tato velmi důležitá optimalizační stránka se "změnila". Lépe řečeno již ji nenajdete v levém menu pod "skupiny produktů". Nově je potřeba kliknout do "Skupiny produktů" a poté se prokliknout na "Skupiny záznamů" v pravém dolním rohu. Skupiny záznamů najdete takto i ve staré verzi Google Ads. Nově tedy chybí záznam v levém menu.

3. Kde najdu v novém Google Ads ZAŘÍZENÍ?

Rádi byste upravili CPC na mobilních zařízeních? Tabletech? Nebo třeba přidali pod kotel u počítačů? Tápete, kam se posunulo nastavení bidů u jednotlivých zařízení? Stačí kliknout na "Statistiky a přehledy". Dále na "Kdy a kde se reklamy zobrazily". A v neposlendí řadě také na podzáložky "Zařízení". 

 

Máte problém najít nějakou funkcionalitu? Napište nám na našem IG @dantoa_cz. Pomůžeme vám rychle najít, co Google Ads někam zašantročil.