Audit naslepo: Uděláme audit vašeho Google Ads účtu, aniž byste nám dali přístup

Ondřej Dyrka
19.09.2022

Chcete mít své kampaně a možnosti růstu pod kontrolou, nebo se raději svěříte libovůli Googlu? Vám jako inzerentovi může být v podstatě jedno, jakým způsobem PPC kampaně tržby a zisk generují - hlavně, že je generují.

Jak nastavit mikrokonverze a proč je důležité je mít v performance max kampaních?

Veronika Schleiderová
17.08.2022

Performance max pomalu přebírají skoro veškerý život v systému Google Ads. Jejich výhoda? Sami si umí určit, kteří uživatele mají větší pravděpodobnost nákupu. A dle toho určují bid, rozhodnou se mu již neukazovat či naopak přitvrdí v reklamě, pokud vidí potenciál. 

Ebook na téma: Co je to PPC reklama?

Veronika Schleiderová
02.08.2022

PPC reklama je všude kolem nás. Bez těchto reklam si už dnes nepřečtete článek na internetu, nepodíváte se na video, nevyhledáte si informace. PPC reklama se vám bude ukazovat i v mapách nebo vašem gmailu.  Přihlašte se k našemu newsletteru a stáhněte si ebook, který vám odpoví na tyto dotazy:

Umírají vám performance kampaně po pár dnech či týdnech?

Veronika Schleiderova
27.07.2022

Maxky, jak jim u nás říkáme, mají často rychlý úspěšný start. Často se však stává, že později jejich výkon klesá.

Jak se připravit na Cookieless future

Katarína Kochláňová
21.07.2022

Poslední roky na nás téma ohroženého soukromí na internetu vyskakuje z každého rohu. GDPR, e-Privacy a spousta dalších termínů, které způsobují vrásky nejednomu online byznysu. Proč?

Co jsou performance max kampaně a jak je používat?

Veronika Schleiderová
13.04.2022

Performance max kampaně, alias PM, jsou nejnovějším typem kampaní v Google Ads. V podstatě kombinují téměř všechny ostatní typy reklam - vyhledávací, obsahová i nákupní. A také všechny funnely - akvizici i remarketing. Jednoduše mají mít maximální záběr pro teoreticky maximální výkon. A později v tomto roce úplně nahradí chytré kampaně v Nákupech.  

Trendy v PPC v roce 2022. Co lze očekávat?

Veronika Schleiderová
11.01.2022

Každý měsíc přichází PPC svět s novinkami. Každý měsíc je co testovat. Každý měsíc je třeba sledovat, co nám Google vzal nebo naopak s čím novým přišel. Každý měsíc se jednoduše něco mění. A my jsme u toho již od samotných počátků PPC v ČR.

Prečo je Smart nebyť Smart

Katarína Kochláňová
02.11.2021

Nejsou žádnou novinkou, v účtech je objevujeme a nastavujeme již několik let, ale jejich fungování je stále velkou záhadou. Google Smart kampaně jsou jakýmsi usnadněním správy a optimalizace kampaní pro uživatele, kteří Google Ads neznají, ale chtěli by inzerovat i bez pomoci specialisty. A proč jsou záhadou? V některých případech výsledky přinášejí, v jiných ne. Někdy se rozběhnou s útratou 2x vyšší než si přejete, jindy i týden pátráte po příčině proč se kampaň nezobrazuje. Smart kampaně jsou jako black box – plné užitečných dat, ale Google vám do nich nedovolí nahlédnout ani je nijak ovlivnit.

Proč vznikly CSS rozšíření pro Google Nákupy?

Katarína Kochláňová
16.09.2021

Porovnávače tovarov sú dlhodobo veľmi populárne. Zákazníkom poskytujú možnosť nájsť si nie len svoj konkrétny produkt ale taktiež zistiť v ktorom eshope ho nájdu za najlepšiu cenu, s doplnkovým darčekom, dopravou zdarma alebo s akýmkoľvek iným parametrom aký užívateľ hľadá. Všetko prehľadne na jednom mieste. 

Google Merchants - jak se vyhnout blokaci vašeho účtu?

Ondřej Dyrka
31.08.2021

Google s plným nástupem covidu (tj. cca v dubnu 2020) začal brutálně měnit a zpřísňovat pravidla inzerce nejen pro Google Ads, ale také pro Merchants účty. Velkou část zamítání účtů provádí robot, který kontroluje několik základních bodů. Pokud je nemáte, účet vám zablokuje. Při odblokování musíte projít ruční kontrolou, která již může najít další chyby a dostáváte se do zapeklitého kolečka, zatímco se tržby propadají.